⇧
⇩
News
Analytics
The skill of players in different countries
ITTF Ranking Analytics Demographics Report
Righties versus Lefties
Attack versus Defense
Shakehand vs penhold
A competition analysis of the single disciplines in table tennis
A competition analysis of the double disciplines in table tennis
Most common scores in table tennis
Rankings
ITTF rankings: Women
ITTF rankings: Men
Popularity Ratings: Blades
Popularity Ratings: Rubbers
Videos
International matches
Video search
List of tournaments
Weird videos
Training videos
Educational videos
Historical videos
Disabled athletes
Information
List of tournaments ITTF
Search for match results
Contacts
2010 Italian Junior and Cadet Open (Italy, Lignano, 28.03.2010-28.03.2010)
Player
All
Adamekova Martina
Akkuzu Can
Al-Hasan Salem
Albahrani Abdullah
Albertinelli Michela
Allegro Martin
Almkeemy Abdullah
Alrashidi Marzooq
Alvarez Moises
Ambrus Krisztina
Angyal Marietta
Appolloni Nicolo
Arlouskaya Alina
Aschwanden Rahel
Baciocchi Alessandro
Baciocchi Federico
Bajger Ondrej
Bakac Vedran
Balazova Barbora
Balint Bernadett
Baravok Katsiaryna
Barbulescu Cristian
Barendregt Alice
Baskutyte Ugne
Bayeva Katsiaryna
Ben Hamida Anas
Berardi Mattia
Berho Marina
Bernhard Denis
Bertocchi Aurora
Bierny Ludovic
Bogdan Arina
Bonilla Raquel
Bouloussa Mehdi
Bracco Bianca
Brossier Benjamin
Bueno Paula
Calvo Alejandro
Cassin Alexandre
Cecchetti Elia
Cecchetti Tommaso
Chaieb Soufiane
Chau Hai Qing
Chew Zhe Yu Clarence
Ciobanu Irina
Colantoni Chiara
Costea Adrian
Dan Daniel
De La Vega Marta
De Nutte Sarah
Di Marino Alessandro
Dieker Suzanne
Diouf Guillaume
Douifi Yaniss
Doval Erik
Drykina Yana
Duda Benedikt
Dufresne Jordane
Durcik Aliz
Ecseki Nandor
Fernandez Patricia
Figel Jakub
Galatan Rares
Galatan Razvan
Galic Alex
Galitschitsch Nicole
Gasnier Laura
Gauzy Paul
Georis Alison
Giardi Letizia
Gommers Rajko
Gonderinger Tessy
Hachard Antoine
Hageraats Koen
Haringova Monika
Hirici Cristina
Hmam Adam
Ho Andre
Horvat Gorazd
Hsing Ariel
Iacob Camelia
Indeherberg Julien
Istrate Roxana
Ivanova Lucia
Jazbec Ida
Jean Anne-Sophie
Jean Lauric
Jorgensen Eskild
Kaluzna Natalia
Kanabe Szilard
Kolbl Mario
Konsbruck Danielle
Kovacs Karina
Krieghoff Anna
Krsiakova Miriama
Kuchuk Maryia
Kulpa Konrad
Kuperberg Elad
Kusinska Klaudia
Laid Islem
Lakatos Tamas
Lambiet Florent
Lambiet Romain
Landrieu Andrea
Le Thi Hong Loan
Leitgeb Stefan
Leveque Anais
Li Isabelle Siyun
Li Peter
Look Pei Yee Sylvia
Loreto Dario
Lotti Tatiana
Lumbroso Enzo
Lupulesku Anelia
Mala Denisa
Mamia Thameur
Marcato Luca
Marchetti Nathalie
Marelja Franjo
Martinez Constanza
Martinez Guillermo
Medjugorac Marko
Mihailovic Boris
Mikova Karolina
Mosconi Veronica
Munteanu Lucian
Mutti Leonardo
Nagyvaradi Mercedes
Novota Samuel
Nuytinck Cedric
Overbeeke Dianne
Palatinus Martin
Pang Celine
Papa Francesco
Pavan Federico
Pavlin Nina
Pelcar Tomaz
Peral Xavier
Perei Gergely
Perri Roberto
Persolja Ludvik
Petek Petra
Peter Ingemar
Pfeffer Simon
Piccolin Giorgia
Piccolin Jordy
Piterkova Sandra
Polansky Tomas
Polcanova Sofia
Pucar Tomislav
Radonjic Aleksandra
Radonjic Vladimir
Reitspies David
Rezetka Roman
Richini Asia
Robinot Alexandre
Rosca Andreea
Rousseau-Emond Vincent
Rozinkova Daniela
Sabjan Gergely
Sabo Katharina
Sanvitale Pasquale
Sapek Katja
Saragovi Pablo
Saudemont Robin
Schanbacher Jan Peter
Schempp Liza
Schmidl Christoph
Schuh Anja
Seibert Jakub
Seretti Damiano
Seyfried Joe
Sfiligoj Tom
Sillus Nadine
Slehobrova Simona
Slovacik Andrej
Spelbus Alin
Steinbacher Claudia
Subotic Dragan
Sukic Patrik
Sun Natalie
Szczerkowska Magdalena
Szita Marton
Szocs Bernadette
Szudi Adam
Tan Kiat Yi Kerry
Tay Jit Kiat
Theriault Pierre-Luc
Todorovic Andrea
Tomic Mirna
Tran Le Vu
Trotti Elisa
Trotti Francesca
Truksova Lucia
Trummler Linus
Valuch Alexander
Van Acker Florence
Vanrossomme Emilien
Vaskeviciute Kristina
Venckute Vitalija
Veronik Nika
Veronik Zala
Vincze Andrada
Vizinova Dominika
Vlacuska Patrik
Wabik Sandra
Wagner Florian
Weber Lionel
Yao Alexander Shin
Zeljko Filip
Zibrat Jan
Zumbrunnen Rijana
Zupancic Nina
Country
All
Австрия
Алжир
Аргентина
Белоруссия
Бельгия
Венгрия
Германия
Израиль
Испания
Италия
Канада
Кувейт
Литва
Люксембург
Нидерланды
Норвегия
Польша
Румыния
Сан-Марино
Сербия
Сингапур
Словакия
Словения
США
Тунис
Франция
Хорватия
Чехия
Швейцария
Category
All
Cadet Boys Doubles
Cadet Boys' Singles
Cadet Boys' Teams
Cadet Girls Doubles
Cadet Girls' Singles
Cadet Girls' Teams
Junior Boys' Doubles
Junior Boys' Singles
Junior Boys' Teams
Junior Girls' Doubles
Junior Girls' Singles
Junior Girls' Teams
«
1
2
3
...
11
12
»
Date
Etap
Player(s) 1
Player(s) 2
Score
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Balazova Barbora
Opponent:
Giardi Letizia
Score:
3:0
3:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Martinez Constanza
Opponent:
Galitschitsch Nicole
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Hirici Cristina
Opponent:
Slehobrova Simona
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Fernandez Patricia
Opponent:
Kaluzna Natalia
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Hirici Cristina
Opponent:
Fernandez Patricia
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Slehobrova Simona
Opponent:
Kaluzna Natalia
Score:
3:0
1:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Hirici Cristina
Opponent:
Kaluzna Natalia
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Fernandez Patricia
Opponent:
Slehobrova Simona
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Todorovic Andrea
Opponent:
Drykina Yana
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Leveque Anais
Opponent:
Baskutyte Ugne
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Todorovic Andrea
Opponent:
Leveque Anais
Score:
3:1
4:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Drykina Yana
Opponent:
Baskutyte Ugne
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Todorovic Andrea
Opponent:
Baskutyte Ugne
Score:
3:0
3:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Leveque Anais
Opponent:
Drykina Yana
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Ambrus Krisztina
Opponent:
Jean Anne-Sophie
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Pavlin Nina
Opponent:
Barendregt Alice
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Ambrus Krisztina
Opponent:
Pavlin Nina
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Jean Anne-Sophie
Opponent:
Barendregt Alice
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Ambrus Krisztina
Opponent:
Barendregt Alice
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Pavlin Nina
Opponent:
Jean Anne-Sophie
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Iacob Camelia
Opponent:
Bueno Paula
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Adamekova Martina
Opponent:
Colantoni Chiara
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Iacob Camelia
Opponent:
Adamekova Martina
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Bueno Paula
Opponent:
Colantoni Chiara
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Iacob Camelia
Opponent:
Colantoni Chiara
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Adamekova Martina
Opponent:
Bueno Paula
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Li Isabelle Siyun
Opponent:
Istrate Roxana
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Durcik Aliz
Opponent:
Steinbacher Claudia
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Li Isabelle Siyun
Opponent:
Durcik Aliz
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Istrate Roxana
Opponent:
Steinbacher Claudia
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Li Isabelle Siyun
Opponent:
Steinbacher Claudia
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Durcik Aliz
Opponent:
Istrate Roxana
Score:
3:0
1:2
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Polcanova Sofia
Opponent:
Dieker Suzanne
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Jazbec Ida
Opponent:
De La Vega Marta
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Polcanova Sofia
Opponent:
Jazbec Ida
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Dieker Suzanne
Opponent:
De La Vega Marta
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Polcanova Sofia
Opponent:
De La Vega Marta
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Jazbec Ida
Opponent:
Dieker Suzanne
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Gasnier Laura
Opponent:
Vaskeviciute Kristina
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Look Pei Yee Sylvia
Opponent:
Overbeeke Dianne
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Gasnier Laura
Opponent:
Look Pei Yee Sylvia
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Vaskeviciute Kristina
Opponent:
Overbeeke Dianne
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Gasnier Laura
Opponent:
Overbeeke Dianne
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Look Pei Yee Sylvia
Opponent:
Vaskeviciute Kristina
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Krieghoff Anna
Opponent:
Bogdan Arina
Score:
3:2
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Nagyvaradi Mercedes
Opponent:
Aschwanden Rahel
Score:
3:1
1:2
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Krieghoff Anna
Opponent:
Nagyvaradi Mercedes
Score:
3:0
3:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Bogdan Arina
Opponent:
Aschwanden Rahel
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Krieghoff Anna
Opponent:
Aschwanden Rahel
Score:
3:0
3:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Nagyvaradi Mercedes
Opponent:
Bogdan Arina
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Gonderinger Tessy
Opponent:
Bonilla Raquel
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Vincze Andrada
Opponent:
Sapek Katja
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Gonderinger Tessy
Opponent:
Vincze Andrada
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Bonilla Raquel
Opponent:
Sapek Katja
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Gonderinger Tessy
Opponent:
Sapek Katja
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Vincze Andrada
Opponent:
Bonilla Raquel
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Ciobanu Irina
Opponent:
Trotti Elisa
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Tomic Mirna
Opponent:
Rozinkova Daniela
Score:
2:3
2:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Ciobanu Irina
Opponent:
Tomic Mirna
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Trotti Elisa
Opponent:
Rozinkova Daniela
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Ciobanu Irina
Opponent:
Rozinkova Daniela
Score:
3:2
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Tomic Mirna
Opponent:
Trotti Elisa
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
De Nutte Sarah
Opponent:
Petek Petra
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Angyal Marietta
Opponent:
Kovacs Karina
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
De Nutte Sarah
Opponent:
Angyal Marietta
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Petek Petra
Opponent:
Kovacs Karina
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
De Nutte Sarah
Opponent:
Kovacs Karina
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Angyal Marietta
Opponent:
Petek Petra
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Konsbruck Danielle
Opponent:
Georis Alison
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Lupulesku Anelia
Opponent:
Galic Alex
Score:
3:1
3:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Konsbruck Danielle
Opponent:
Lupulesku Anelia
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Georis Alison
Opponent:
Galic Alex
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Konsbruck Danielle
Opponent:
Galic Alex
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Lupulesku Anelia
Opponent:
Georis Alison
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Lakatos Tamas
Opponent:
Costea Adrian
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Lakatos Tamas
Opponent:
Mamia Thameur
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Mamia Thameur
Opponent:
Costea Adrian
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Mutti Leonardo
Opponent:
Akkuzu Can
Score:
3:0
4:3
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Szudi Adam
Opponent:
Diouf Guillaume
Score:
3:2
1:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Mutti Leonardo
Opponent:
Szudi Adam
Score:
3:1
1:1
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Akkuzu Can
Opponent:
Diouf Guillaume
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Mutti Leonardo
Opponent:
Diouf Guillaume
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Szudi Adam
Opponent:
Akkuzu Can
Score:
2:3
1:3
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Szita Marton
Opponent:
Barbulescu Cristian
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Doval Erik
Opponent:
Sfiligoj Tom
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Szita Marton
Opponent:
Doval Erik
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Barbulescu Cristian
Opponent:
Sfiligoj Tom
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Szita Marton
Opponent:
Sfiligoj Tom
Score:
3:0
3:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Doval Erik
Opponent:
Barbulescu Cristian
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Seibert Jakub
Opponent:
Jorgensen Eskild
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Allegro Martin
Opponent:
Marcato Luca
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Seibert Jakub
Opponent:
Allegro Martin
Score:
3:2
3:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Jorgensen Eskild
Opponent:
Marcato Luca
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Seibert Jakub
Opponent:
Marcato Luca
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
6
Allegro Martin
Opponent:
Jorgensen Eskild
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
1
Chew Zhe Yu Clarence
Opponent:
Cassin Alexandre
Score:
3:0
3:3
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
2
Ecseki Nandor
Opponent:
Valuch Alexander
Score:
3:1
5:3
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
3
Chew Zhe Yu Clarence
Opponent:
Ecseki Nandor
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
4
Cassin Alexandre
Opponent:
Valuch Alexander
Score:
3:0
5:0
Video
Date:
28 Mar 2010
Etap:
5
Chew Zhe Yu Clarence
Opponent:
Valuch Alexander
Score:
3:0
2:0
Video
«
1
2
3
...
11
12
»