⇧
⇩
News
Analytics
The skill of players in different countries
ITTF Ranking Analytics Demographics Report
Righties versus Lefties
Attack versus Defense
Shakehand vs penhold
A competition analysis of the single disciplines in table tennis
A competition analysis of the double disciplines in table tennis
Most common scores in table tennis
Rankings
ITTF rankings: Women
ITTF rankings: Men
Popularity Ratings: Blades
Popularity Ratings: Rubbers
Videos
International matches
Video search
List of tournaments
Weird videos
Training videos
Educational videos
Historical videos
Disabled athletes
Information
List of tournaments ITTF
Search for match results
Contacts
2010 Spanish Junior and Cadet Open (Spain, Platja d'Aro, 09.05.2010-09.05.2010)
Player
All
Abbat Alice
Afanador Brian
Aguirre Marcelo
Ahlander-J Carl
Akkuzu Can
Albuquerque Diana
Allegro Martin
Alvarez Moises
Amelina Gabriela
Andrews Richard
Arsa Marakkala Hasintha
Arsenovic Vanja
Avramov Itamar
Baciocchi Alessandro
Baciocchi Federico
Barciakova Lubica
Bates Emily
Bedair Omar
Benito Javier
Berho Marina
Berns Jill
Bialek Artur
Bikbaeva Anna
Bonilla Raquel
Bougadoum Chahinez
Bouloussa Mehdi
Bracco Bianca
Bueno Paula
Calvo Alejandro
Cano Imanol
Carvalho Diogo
Cederlof Martin
Chaves Antonio
Chen Diogo
Chernova Daria
Chiu Chung Hei
Chomis Marion
Cisarikova Adriana
Cladellas Alba
Cloos Jim
Cordero Carelyn
Costa Jorge
Cuevas Ivan
Cullen Sean
Davidson Lucy
Dawson Jessica
De La Vega Marta
Deceuninck Anthony
Deng Charles
Devos Robin
Diouf Guillaume
Duarte Tiago
Engineer Anand
Eriksson Anders
Escartin Nora
Fave Aymeric
Feng Benny
Fernandez Patricia
Fins Rita
Floras Robert
Flore Tristan
Franziska Patrick
Gajdoschik Adrian
Gavilan Axel
Geraldo Joao
Ghosh Soumyajit
Golubeva Anastasiya
Gomes Antonio
Gommers Rajko
Gray Lewis
Gruzdov Evgeny
Guan Mengyuan
Guerra Pablo
Guseva Ekaterina
Hageraats Koen
Hansen Sven
Hedlund Jesper
Higashi Yuto
Holan Jan
Holter Arne
Hortal Alejandro
Iino Shunsuke
Imamura Yuko
Indeherberg Julien
Janssens Evi
Jazbec Ida
Jean Anne-Sophie
Jeger Mateja
Jelic Matej
Jezo Martin
Ji Sooran
Kerousova Michaela
Kessaci Katia
Khaled Salma
Khetkhuan Tamolwan
Kobachi Yurie
Konsbruck Danielle
Kraft Theresa
Krieghoff Anna
Kulpa Konrad
Kuperberg Elad
Kusinska Klaudia
Kuy Julie
Lambiet Florent
Landrieu Andrea
Le Fevre Karina
Lebedev Maxim
Lee Ho Ching
Lee Yaeji
Lee Yujin
Leitgeb Stefan
Lemmer Alena
Levenko Andreas
Leveque Anais
Levinski Mishel
Lindblad Alfred
Loeuillette Stephanie
Logue Sam
Lopez Berta
Lopez Julia
Loyen Eline
Maestre Jose Luis
Malheiro Antonio
Mantz Chantal
Marchetti Nathalie
Markati Paula
Martins Catia
Matejka Kamil
Matsuda Naoki
Matsumoto Yuki
Matthias Niklas
Mcbeath David
Mccreery Paul
Melnikova Victoria
Meshref Dina
Mittelham Nina
Mochalova Anastasiya
Mori Misaki
Mori Satoshi
Mota Joana
Muhlbach Kathrin
Mullner Thomas
Mutti Leonardo
Muzychenko Aleksandr
Ng Ka Yee
Ng Wing Nam
Nicolle Dorian
Nogueira Maria
Nunes Francisco
Nuytinck Cedric
O'brien Declan
Oeij Patrick
Oh Wootaek
Olofsson Marcus
Ort Kilian
Otsuka Masahiro
Park Jeongwoo
Park Joohyun
Pavan Federico
Pavolka Michal
Peral Xavier
Peru Victor
Petek Petra
Pfefer Laura
Pfeffer Simon
Preidziute Ingrida
Qiu Dang
Qiu Liang
Rakovac Lea
Ramirez Laura
Ramos Yordi
Rech Daldosso Marco
Reyes Julio
Rezetka Roman
Richini Asia
Rios Daniely
Roca Julia
Roose Pontus
Rossikhina Anna
Ruiz Romain
Ruvman Natali
Ryabova Tatiana
Sanchez Guillermo
Santiwattanatarm Tanapol
Sawettabut Suthasini
Schanbacher Jan Peter
Scheja Dominik
Schmidl Christoph
Schreiner Florian
Schuh Anja
Seduvem Joao
Seretti Damiano
Shakirov Lenar
Shchetinkin Kirill
Shibata Naoto
Sillus Nadine
Sirucek Pavel
Slater Natalie
Stammet Annick
Stefcova Kristyna
Streshnev Vladislav
Svarc Ana
Szczerkowska Magdalena
Szocs Hunor
Tanviriyavechakul Padasak
Tauber Michael
Thews Jan
Tomanovska Katerina
Tromer Laurens
Trosman Nicole
Truksova Lucia
Tubikanec Ivana
Urena Angela
Van Acker Florence
Van Der Kamp Marieke
Vanrossomme Emilien
Vermaas Kim
Vilchez Miguel
Vizinova Dominika
Vlacuska Patrik
Walker Samuel
Weerasinghe Helshan
Wellinger Philipp
Whyte Chloe
Wisniewski Tomasz
Yoshikuni Yuka
Yoshimura Maharu
Zhang Sofia-Xuan
Zhelubenkov Alexandr
Country
All
Австрия
Алжир
Англия
Бельгия
Германия
Гонконг
Египет
Израиль
Индия
Ирландия
Испания
Италия
Литва
Люксембург
Нидерланды
Парагвай
Польша
Португалия
Пуэрто-Рико
Россия
Румыния
Сан-Марино
Словакия
США
Таиланд
Франция
Хорватия
Чехия
Швеция
Шри-Ланка
Южная Корея
Япония
Category
All
Cadet Boys' Singles
Cadet Boys' Teams
Cadet Girls' Singles
Cadet Girls' Teams
Junior Boys' Doubles
Junior Boys' Singles
Junior Boys' Teams
Junior Girls' Doubles
Junior Girls' Singles
Junior Girls' Teams
«
1
2
...
5
6
7
...
9
10
»
Date
Etap
Player(s) 1
Player(s) 2
Score
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Cloos Jim
Opponent:
O'brien Declan
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Hansen Sven
Opponent:
Kulpa Konrad
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Cloos Jim
Opponent:
Floras Robert
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Hansen Sven
Cloos Jim
Opponent:
Kulpa Konrad
Floras Robert
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Hansen Sven
Opponent:
Floras Robert
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Schmidl Christoph
Opponent:
Cullen Sean
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Holter Arne
Opponent:
Gray Lewis
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Schmidl Christoph
Holter Arne
Opponent:
Cullen Sean
Gray Lewis
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Seretti Damiano
Opponent:
Cullen Sean
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Baciocchi Federico
Opponent:
Gray Lewis
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Seretti Damiano
Baciocchi Federico
Opponent:
Cullen Sean
Gray Lewis
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Seretti Damiano
Opponent:
Gray Lewis
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Seretti Damiano
Opponent:
Holter Arne
Score:
3:2
1:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Baciocchi Federico
Opponent:
Schmidl Christoph
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Seretti Damiano
Baciocchi Federico
Opponent:
Schmidl Christoph
Holter Arne
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Seretti Damiano
Opponent:
Schmidl Christoph
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Baciocchi Federico
Opponent:
Holter Arne
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nuytinck Cedric
Opponent:
Andrews Richard
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Devos Robin
Opponent:
Mcbeath David
Score:
1:3
1:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nuytinck Cedric
Devos Robin
Opponent:
Mcbeath David
Andrews Richard
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nuytinck Cedric
Opponent:
Mcbeath David
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Devos Robin
Opponent:
Andrews Richard
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gajdoschik Adrian
Opponent:
Andrews Richard
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Pavolka Michal
Opponent:
Mcbeath David
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Jezo Martin
Pavolka Michal
Opponent:
Mcbeath David
Andrews Richard
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gajdoschik Adrian
Opponent:
Mcbeath David
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Pavolka Michal
Opponent:
Andrews Richard
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nuytinck Cedric
Opponent:
Gajdoschik Adrian
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Devos Robin
Opponent:
Jezo Martin
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nuytinck Cedric
Devos Robin
Opponent:
Jezo Martin
Pavolka Michal
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Tauber Michael
Opponent:
Roose Pontus
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Kuperberg Elad
Opponent:
Cederlof Martin
Score:
2:3
0:2
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Tauber Michael
Kuperberg Elad
Opponent:
Cederlof Martin
Roose Pontus
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Tauber Michael
Opponent:
Cederlof Martin
Score:
3:1
1:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Kuperberg Elad
Opponent:
Roose Pontus
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Rech Daldosso Marco
Opponent:
Cederlof Martin
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Pavan Federico
Opponent:
Roose Pontus
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Rech Daldosso Marco
Pavan Federico
Opponent:
Cederlof Martin
Roose Pontus
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Rech Daldosso Marco
Opponent:
Kuperberg Elad
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Pavan Federico
Opponent:
Tauber Michael
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Rech Daldosso Marco
Pavan Federico
Opponent:
Tauber Michael
Kuperberg Elad
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Rech Daldosso Marco
Opponent:
Tauber Michael
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Bialek Artur
Opponent:
Arsenovic Vanja
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Wisniewski Tomasz
Opponent:
Hedlund Jesper
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Wisniewski Tomasz
Bialek Artur
Opponent:
Arsenovic Vanja
Hedlund Jesper
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Arsenovic Vanja
Opponent:
Matejka Kamil
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Hedlund Jesper
Opponent:
Holan Jan
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Arsenovic Vanja
Hedlund Jesper
Opponent:
Holan Jan
Matejka Kamil
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Bialek Artur
Opponent:
Sirucek Pavel
Score:
0:3
0:4
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Wisniewski Tomasz
Opponent:
Matejka Kamil
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Wisniewski Tomasz
Bialek Artur
Opponent:
Sirucek Pavel
Holan Jan
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Bialek Artur
Opponent:
Matejka Kamil
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Aguirre Marcelo
Opponent:
Oeij Patrick
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gavilan Axel
Opponent:
Hageraats Koen
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Aguirre Marcelo
Gavilan Axel
Opponent:
Hageraats Koen
Oeij Patrick
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Aguirre Marcelo
Opponent:
Hageraats Koen
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Schanbacher Jan Peter
Opponent:
Oeij Patrick
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Leitgeb Stefan
Opponent:
Hageraats Koen
Score:
1:3
2:2
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Pfeffer Simon
Leitgeb Stefan
Opponent:
Hageraats Koen
Oeij Patrick
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Schanbacher Jan Peter
Opponent:
Hageraats Koen
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Aguirre Marcelo
Opponent:
Leitgeb Stefan
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gavilan Axel
Opponent:
Schanbacher Jan Peter
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Aguirre Marcelo
Gavilan Axel
Opponent:
Pfeffer Simon
Leitgeb Stefan
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Aguirre Marcelo
Opponent:
Schanbacher Jan Peter
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Yoshimura Maharu
Opponent:
Bouloussa Mehdi
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Iino Shunsuke
Opponent:
Landrieu Andrea
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Yoshimura Maharu
Mori Satoshi
Opponent:
Bouloussa Mehdi
Landrieu Andrea
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Yoshimura Maharu
Opponent:
Landrieu Andrea
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Yoshimura Maharu
Opponent:
Seduvem Joao
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Shibata Naoto
Opponent:
Carvalho Diogo
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Mori Satoshi
Yoshimura Maharu
Opponent:
Duarte Tiago
Carvalho Diogo
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Yoshimura Maharu
Opponent:
Carvalho Diogo
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Bouloussa Mehdi
Opponent:
Duarte Tiago
Score:
1:3
1:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Landrieu Andrea
Opponent:
Carvalho Diogo
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Bouloussa Mehdi
Landrieu Andrea
Opponent:
Carvalho Diogo
Seduvem Joao
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Flore Tristan
Opponent:
Otsuka Masahiro
Score:
2:3
1:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nicolle Dorian
Opponent:
Higashi Yuto
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Flore Tristan
Nicolle Dorian
Opponent:
Matsuda Naoki
Higashi Yuto
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Flore Tristan
Opponent:
Higashi Yuto
Score:
1:3
3:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gomes Antonio
Opponent:
Reyes Julio
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nunes Francisco
Opponent:
Calvo Alejandro
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gomes Antonio
Nunes Francisco
Opponent:
Reyes Julio
Calvo Alejandro
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gomes Antonio
Opponent:
Matsuda Naoki
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nunes Francisco
Opponent:
Higashi Yuto
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Calvo Alejandro
Opponent:
Flore Tristan
Score:
0:3
0:3
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Reyes Julio
Opponent:
Nicolle Dorian
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Reyes Julio
Calvo Alejandro
Opponent:
Nicolle Dorian
Flore Tristan
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Calvo Alejandro
Opponent:
Nicolle Dorian
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Higashi Yuto
Opponent:
Reyes Julio
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Matsuda Naoki
Opponent:
Calvo Alejandro
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Higashi Yuto
Matsuda Naoki
Opponent:
Reyes Julio
Calvo Alejandro
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gomes Antonio
Opponent:
Nicolle Dorian
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Nunes Francisco
Opponent:
Flore Tristan
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Gomes Antonio
Nunes Francisco
Opponent:
Nicolle Dorian
Flore Tristan
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Cordero Carelyn
Opponent:
Kusinska Klaudia
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Rios Daniely
Opponent:
Szczerkowska Magdalena
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Cordero Carelyn
Rios Daniely
Opponent:
Kusinska Klaudia
Szczerkowska Magdalena
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Le Fevre Karina
Opponent:
Rios Daniely
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Davidson Lucy
Opponent:
Cordero Carelyn
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
9 May 2010
Etap:
--
Le Fevre Karina
Davidson Lucy
Opponent:
Rios Daniely
Cordero Carelyn
Score:
3:0
1:0
Video
«
1
2
...
5
6
7
...
9
10
»