⇧
⇩
News
Analytics
The skill of players in different countries
ITTF Ranking Analytics Demographics Report
Righties versus Lefties
Attack versus Defense
Shakehand vs penhold
A competition analysis of the single disciplines in table tennis
A competition analysis of the double disciplines in table tennis
Most common scores in table tennis
Rankings
ITTF rankings: Women
ITTF rankings: Men
Popularity Ratings: Blades
Popularity Ratings: Rubbers
Videos
International matches
Video search
List of tournaments
Weird videos
Training videos
Educational videos
Historical videos
Disabled athletes
Information
List of tournaments ITTF
Search for match results
Contacts
2019 ITTF Challenge Plus, Nigeria Open (Nigeria, Lagos, 11.08.2019-11.08.2019)
Player
All
Abdel-Aziz Farah
Abdel-Aziz Youssef
Abdullahi Abdulrahaman
Abiodun Bode
Abousetta Sarah
Adegoke Abiodun Alade
Adeniyi Kazeem
Adeyinka Hammed
Agbaje Shamusi
Agbottah Hilda
Aiyelabegan Sukurat
Ajala Funmiola
Ajayi Temidayo
Ajulo Olakunle
Ajuwon Anuoluwapo
Akanbi Rilwan
Akeem Sadiat Alimat
Akindiya Ismaila
Akinsete Abosede Esther
Akpan Cecilia
Akula Sreeja
Alhodaby Mariam
Alhodaby Marwa
Alkhadrawi Ali
Animasahun Abayomi
Ankude Millicent
Aregbesola Nimota
Aroyehun Nike
Aruna Ganiyat
Aruna Quadri
Asante Emmanuel
Assar Khalid
Augustine Emmanuel
Ayanwale Jamiu
Ayinla Alimot
Ayodele Idowu
Babafemi Babatunde
Balazova Barbora
Bedair Omar
Bello Ahmed
Bello Fatimo
Bello Mustapha
Bongo Noredi
Boulmo Igor
Bu Shulaybi Abdulaziz
Chitale Diya Parag
Dani Mudit
De Nutte Sarah
Devos Laurens
Devos Robin
Diamuangana Diawaku Djo
Diaw Ibrahima
Dinanga Lily
Dinganga Chris
Dragoman Andreea
Edem Offiong
El-Beiali Mohamed
El-Eraky Reem
Etim Orok
Fagbamila Akinwale
Falana Iyanu Oluwa
Falana Tobi
Fashola Aminat
Fayele David
Frema Cecilia
Gardos Robert
Ghosh Arjun
Ghosh Soumyajit
Glod Eric
Grover Sudhanshu
Hanffou Sarah
Hassan Nurudeen
Hassan Oluwafunke
Helmy Mahmoud
Helmy Yousra
Hodaei Amir Hossein
Hussain Halima
Idowu Saheed
Jamiu Azeez Olugbenga
Jazbec Ida
Jimoh Muize
Jimoh Rofiat
Kallberg Anton
Kassa Gedeon
Kazeem Fatima
Kazeem Makanjuola
Kessaci Katia
Kherouf Sami
Lakatos Tamas
Landrieu Andrea
Lingeveldt Kurt
Litobaka Ammadine
Loghraibi Lynda
Lung Lisa
Luzolo Davina
Malobabic Ivana
Mati Taiwo
Mbongia Christian
Mengel Steffen
Meshref Dina
Mikhailova Polina
Mongondi Dacha
Monteiro Thiago
Mookrey Simeen
Mustapha Musa
Mustapha Mustapha
Ngefuassa Exauce
Ngoma Steve
Noskova Yana
Ntela Ruth Mambenga
Ntumba Ngeleka Christian
Nuytinck Cedric
Nzangani Cyntia
Obayomi Michael
Odusanya Abosede
Ogidiolu Jide
Ogundele Rashidat
Ojomu Ajoke
Okanlawon Usman Ishola
Oku Vivian
Olabiyi Monday
Oladele Kehinde
Oladipupo Olayinka
Oladiran Joshua
Olaniyi Olawale
Oloruntade Adeola
Omeh Amadi
Omotayo Olajide
Oribamise Esther
Ort Kilian
Osedunkwu Joseph
Oshonaike Olufunke
Oyetayo Sola
Patel Danisha
Pletea Cristian
Rembert Bastien
Robinot Alexandre
Robinot Quentin
Rumgay Gavin
Sahasrabudhe Pooja
Saleh Ahmed
Samuel Samson
Sanni Amina
Shao Jieni
Shouman Mohamed
Sipos Rares
Solanke Azeez
Steger Bastian
Tauber Michael
Tijani Yusuff Adewale
Tokic Bojan
Toriola Segun
Tsaptsinos Maria
Twumasi Fredrick
Vivarelli Debora
Wan Yuan
Wisutmaythangkoon Supanut
Yusuf Olabisi
Country
All
Австрия
Алжир
Англия
Бельгия
Бенин
Бразилия
Венгрия
Гана
Германия
Демократическая Республика Конго
Египет
Израиль
Индия
Иран
Италия
Камерун
Конго
Люксембург
Нигерия
Португалия
Россия
Румыния
Саудовская Аравия
Сенегал
Словакия
Словения
Таиланд
Франция
Хорватия
Швеция
Шотландия
ЮАР
Category
All
Men's Doubles
Men's Singles
Mixed Doubles
U21 Men's Singles
U21 Women's Singles
Women's Doubles
Women's Singles
«
1
2
3
4
»
Date
Etap
Player(s) 1
Player(s) 2
Score
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Devos Laurens
Opponent:
Ayanwale Jamiu
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Hodaei Amir Hossein
Opponent:
Mati Taiwo
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Augustine Emmanuel
Opponent:
Abdel-Aziz Youssef
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Solanke Azeez
Opponent:
Dani Mudit
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Boulmo Igor
Opponent:
Ngefuassa Exauce
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Dragoman Andreea
Opponent:
Luzolo Davina
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Alhodaby Marwa
Opponent:
Aregbesola Nimota
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Ojomu Ajoke
Opponent:
Ntela Ruth Mambenga
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Mookrey Simeen
Opponent:
Jimoh Rofiat
Score:
0:3
1:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Chitale Diya Parag
Opponent:
Dinanga Lily
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Olabiyi Monday
Opponent:
Obayomi Michael
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Tauber Michael
Opponent:
Oloruntade Adeola
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Devos Laurens
Opponent:
Adeniyi Kazeem
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Fayele David
Opponent:
Ngoma Steve
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Dinganga Chris
Opponent:
Oladele Kehinde
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Kassa Gedeon
Opponent:
Ayodele Idowu
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Akindiya Ismaila
Opponent:
Ghosh Arjun
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Helmy Mahmoud
Opponent:
Olaniyi Olawale
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Kazeem Makanjuola
Opponent:
Shouman Mohamed
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Hodaei Amir Hossein
Opponent:
Fagbamila Akinwale
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Mbongia Christian
Opponent:
Etim Orok
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Ntumba Ngeleka Christian
Opponent:
Augustine Emmanuel
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Rembert Bastien
Opponent:
Agbaje Shamusi
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Diaw Ibrahima
Opponent:
Tijani Yusuff Adewale
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Bu Shulaybi Abdulaziz
Opponent:
Solanke Azeez
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Adeyinka Hammed
Opponent:
Boulmo Igor
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Twumasi Fredrick
Opponent:
Oyetayo Sola
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Grover Sudhanshu
Opponent:
Omeh Amadi
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Okanlawon Usman Ishola
Opponent:
Diamuangana Diawaku Djo
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Ajulo Olakunle
Opponent:
Ghosh Soumyajit
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Asante Emmanuel
Opponent:
Oladiran Joshua
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Bongo Noredi
Opponent:
Hassan Nurudeen
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Akanbi Rilwan
Opponent:
Ayanwale Jamiu
Score:
3:2
2:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Ngefuassa Exauce
Opponent:
Ogidiolu Jide
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Loghraibi Lynda
Opponent:
Kazeem Fatima
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Kessaci Katia
Opponent:
Frema Cecilia
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Litobaka Ammadine
Opponent:
Bello Fatimo
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Mookrey Simeen
Opponent:
Akinsete Abosede Esther
Score:
3:0
1:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Nzangani Cyntia
Opponent:
Chitale Diya Parag
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Akula Sreeja
Opponent:
Aruna Ganiyat
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Oribamise Esther
Opponent:
Alhodaby Mariam
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Malobabic Ivana
Opponent:
Dragoman Andreea
Score:
3:2
1:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Patel Danisha
Opponent:
Hassan Oluwafunke
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Ajala Funmiola
Opponent:
Abousetta Sarah
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Odusanya Abosede
Opponent:
Dinanga Lily
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Jazbec Ida
Opponent:
Hussain Halima
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Luzolo Davina
Opponent:
Fashola Aminat
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Ayinla Alimot
Opponent:
Ntela Ruth Mambenga
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
3
Sahasrabudhe Pooja
Opponent:
Aregbesola Nimota
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
16
Hassan Nurudeen
Solanke Azeez
Opponent:
Bongo Noredi
Ngefuassa Exauce
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Akindiya Ismaila
Opponent:
Okanlawon Usman Ishola
Score:
4:3
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Bongo Noredi
Opponent:
Kazeem Makanjuola
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Oloruntade Adeola
Opponent:
Adeniyi Kazeem
Score:
4:2
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Agbaje Shamusi
Opponent:
Obayomi Michael
Score:
4:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Solanke Azeez
Opponent:
Oladiran Joshua
Score:
4:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Fayele David
Opponent:
Boulmo Igor
Score:
4:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Mbongia Christian
Opponent:
Ajayi Temidayo
Score:
4:2
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Ntumba Ngeleka Christian
Opponent:
Fagbamila Akinwale
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Akanbi Rilwan
Opponent:
Bello Ahmed
Score:
3:4
0:2
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
20
Babafemi Babatunde
Opponent:
Osedunkwu Joseph
Score:
2:4
1:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
16
Lingeveldt Kurt
Patel Danisha
Opponent:
Omotayo Olajide
Akpan Cecilia
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
16
Kassa Gedeon
Litobaka Ammadine
Opponent:
Rumgay Gavin
Tsaptsinos Maria
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
16
Ntumba Ngeleka Christian
Nzangani Cyntia
Opponent:
Ort Kilian
Wan Yuan
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
16
Ghosh Arjun
Sahasrabudhe Pooja
Opponent:
Kherouf Sami
Kessaci Katia
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
16
Glod Eric
De Nutte Sarah
Opponent:
Pletea Cristian
Dragoman Andreea
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Sipos Rares
Opponent:
Solanke Azeez
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Abdel-Aziz Youssef
Opponent:
Pletea Cristian
Score:
1:3
1:4
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Helmy Mahmoud
Opponent:
Devos Laurens
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Hodaei Amir Hossein
Opponent:
Rembert Bastien
Score:
3:2
2:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Lung Lisa
Opponent:
Oribamise Esther
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Chitale Diya Parag
Opponent:
Alhodaby Mariam
Score:
1:3
0:3
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Abousetta Sarah
Opponent:
Dragoman Andreea
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
8
Alhodaby Marwa
Opponent:
Akula Sreeja
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Aruna Quadri
Opponent:
Ntumba Ngeleka Christian
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Devos Laurens
Opponent:
Robinot Quentin
Score:
4:3
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Lingeveldt Kurt
Opponent:
Rembert Bastien
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Agbaje Shamusi
Opponent:
El-Beiali Mohamed
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Landrieu Andrea
Opponent:
Bello Ahmed
Score:
4:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Diaw Ibrahima
Opponent:
Kherouf Sami
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Alkhadrawi Ali
Opponent:
Augustine Emmanuel
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Ghosh Soumyajit
Opponent:
Omotayo Olajide
Score:
4:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Bu Shulaybi Abdulaziz
Opponent:
Abdel-Aziz Youssef
Score:
2:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Kassa Gedeon
Opponent:
Falana Tobi
Score:
0:4
1:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Rumgay Gavin
Opponent:
Oladele Kehinde
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Mbongia Christian
Opponent:
Monteiro Thiago
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Robinot Alexandre
Opponent:
Fagbamila Akinwale
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Steger Bastian
Opponent:
Kazeem Makanjuola
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Abiodun Bode
Opponent:
Shouman Mohamed
Score:
4:3
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Osedunkwu Joseph
Opponent:
Tokic Bojan
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Gardos Robert
Opponent:
Akindiya Ismaila
Score:
4:2
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Grover Sudhanshu
Opponent:
Toriola Segun
Score:
3:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Lakatos Tamas
Opponent:
Jamiu Azeez Olugbenga
Score:
4:1
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Fayele David
Opponent:
Assar Khalid
Score:
0:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Kallberg Anton
Opponent:
Hassan Nurudeen
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Solanke Azeez
Opponent:
Devos Robin
Score:
1:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Sipos Rares
Opponent:
Ghosh Arjun
Score:
4:0
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Olabiyi Monday
Opponent:
Mengel Steffen
Score:
1:4
0:1
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Wisutmaythangkoon Supanut
Opponent:
Oloruntade Adeola
Score:
4:3
1:0
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Helmy Mahmoud
Opponent:
Idowu Saheed
Score:
1:4
0:2
Video
Date:
11 Aug 2019
Etap:
64
Dani Mudit
Opponent:
Tauber Michael
Score:
2:4
0:1
Video
«
1
2
3
4
»