⇧
⇩
News
Analytics
The skill of players in different countries
ITTF Ranking Analytics Demographics Report
Righties versus Lefties
Attack versus Defense
Shakehand vs penhold
A competition analysis of the single disciplines in table tennis
A competition analysis of the double disciplines in table tennis
Most common scores in table tennis
Rankings
ITTF rankings: Women
ITTF rankings: Men
Popularity Ratings: Blades
Popularity Ratings: Rubbers
Videos
International matches
Video search
List of tournaments
Weird videos
Training videos
Educational videos
Historical videos
Disabled athletes
Information
List of tournaments ITTF
Search for match results
Contacts
2010 Korea Junior and Cadet Open (South Korea, Pohang, 01.08.2010-01.08.2010)
Player
All
Afanador Brian
Bergstrom Linda
Calderano Hugo
Cathcart Dillon
Chang Ya-Chuan
Chau Hai Qing
Chen Szu-Yu
Cheng Hsien-Tzu
Cheon Minhyuck
Cheon Seeun
Chew Zhe Yu Clarence
Chin Hsiao-Chun
Cho Jaejun
Choe Jeongeun
Choi Deokhwa
Choi Jeongmin
Clapa Andreea
Do Eunmi
Doo Hoi Kem
Engelson Maria
Givone Nolan
Han Ohyeon
Higashi Yuto
Hsu Chia-Liang
Huang Hsin
Huang Yu-Wen
Hung Ka Tak
Hung Tzu-Hsiang
Hung Wah Tak
Hwang Jinseo
Ilijevski Filip
Ishikawa Rira
Jang Woojin
Je Youngmin
Ji Seungha
Ji Sooran
Jo Yujin
Jouti Eric
Jung Jinwoo
Jung Yumi
Kameishi Ai
Kang Haneul
Kang Minho
Khetkhuan Tamolwan
Kim Dahae
Kim Donghyun
Kim Eunji
Kim Hyunsoo
Kim Mingyung
Kim Minho
Kim Minhyeok
Kim Seokho
Kim Seoyeon
Kim Sungwon
Kim Taehong
Kulakceken Simay
Kumahara Luca
Lai Yi-Yao
Lam Tengsi
Lee Changmin
Lee Chia-Sheng
Lee Dasom
Lee Seul
Lee Seunghyeok
Lee Seungyeop
Lee Sujin
Lee Yaeji
Lee Yujin
Li Isabelle Siyun
Lim Jonghoon
Lim Yi Xuan
Lin Hsuan-Ming
Lundh Mikael
Mahauri Insana
Matsuda Naoki
Migot Marie
Min Taihong
Miyazaki Tomo
Morita Ayane
Muramatsu Yuto
Nagata Ayaka
Nino Neridee
Oh Jeongwon
Otsuka Masahiro
Park Joohyun
Park Shinhae
Prandi Lucas
Ranefur Elias
Rao Ruofei
Rosca Andreea
Rus Teodora Ioana
Sakai Asuka
Sato Yui
Sawettabut Suthasini
Seo Chaewon
Seo Eunhui
Seo Seongmin
Seo Subin
Seyfried Joe
Shin Inchell
Siu Kevin
Son Seungjun
Song Maeum
Soo Wai Yam Minnie
Supsiriyoukong Kongkiat
Suzuki Rika
Tanviriyavechakul Padasak
Tay Jit Kiat
Tsao Erny
Tsui Pao-Wen
Wang Li Chung-Yi
Wheeler Christopher
Wilson Aaron
Yang Ha Eun
Yang Sanghyun
Yee Herng Hwee
Country
All
Австралия
Бразилия
Венесуэла
Гонконг
Канада
Латвия
Новая Зеландия
Пуэрто-Рико
Румыния
Сингапур
Таиланд
Тайвань
Тринидад и Тобаго
Турция
Франция
Швеция
Шотландия
Южная Корея
Япония
Category
All
Cadet Boys Doubles
Cadet Boys' Singles
Cadet Boys' Teams
Cadet Girls Doubles
Cadet Girls' Singles
Cadet Girls' Teams
Junior Boys' Doubles
Junior Boys' Singles
Junior Boys' Teams
Junior Girls' Doubles
Junior Girls' Singles
Junior Girls' Teams
«
1
2
...
5
6
7
»
Date
Etap
Player(s) 1
Player(s) 2
Score
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kang Haneul
Opponent:
Clapa Andreea
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kim Seoyeon
Opponent:
Migot Marie
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kang Haneul
Lee Seul
Opponent:
Clapa Andreea
Migot Marie
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Bergstrom Linda
Opponent:
Lee Yaeji
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Engelson Maria
Opponent:
Kumahara Luca
Score:
3:1
1:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Engelson Maria
Bergstrom Linda
Opponent:
Lee Yaeji
Kumahara Luca
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Bergstrom Linda
Opponent:
Kumahara Luca
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Engelson Maria
Opponent:
Lee Yaeji
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Bergstrom Linda
Opponent:
Kim Seoyeon
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Engelson Maria
Opponent:
Lee Seul
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Engelson Maria
Bergstrom Linda
Opponent:
Lee Seul
Kang Haneul
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Migot Marie
Opponent:
Kumahara Luca
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Clapa Andreea
Opponent:
Lee Yaeji
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Migot Marie
Clapa Andreea
Opponent:
Kumahara Luca
Lee Yaeji
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Migot Marie
Opponent:
Lee Yaeji
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jang Woojin
Opponent:
Hung Wah Tak
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lim Jonghoon
Opponent:
Hung Ka Tak
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jang Woojin
Lim Jonghoon
Opponent:
Hung Wah Tak
Hung Ka Tak
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Chew Zhe Yu Clarence
Opponent:
Cathcart Dillon
Score:
3:0
5:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tay Jit Kiat
Opponent:
Tsao Erny
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Chew Zhe Yu Clarence
Tay Jit Kiat
Opponent:
Cathcart Dillon
Tsao Erny
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Calderano Hugo
Opponent:
Kang Minho
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Prandi Lucas
Opponent:
Kim Minho
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Calderano Hugo
Prandi Lucas
Opponent:
Kang Minho
Je Youngmin
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Calderano Hugo
Opponent:
Kim Minho
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Givone Nolan
Opponent:
Kim Minhyeok
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seyfried Joe
Opponent:
Choi Deokhwa
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Givone Nolan
Seyfried Joe
Opponent:
Kim Minhyeok
Ji Seungha
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Chew Zhe Yu Clarence
Opponent:
Jang Woojin
Score:
1:3
2:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tay Jit Kiat
Opponent:
Lim Jonghoon
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Chew Zhe Yu Clarence
Tay Jit Kiat
Opponent:
Jang Woojin
Lim Jonghoon
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kim Minho
Opponent:
Kim Minhyeok
Score:
1:3
0:3
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kang Minho
Opponent:
Choi Deokhwa
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kim Minho
Je Youngmin
Opponent:
Kim Minhyeok
Ji Seungha
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jang Woojin
Opponent:
Kim Minhyeok
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lim Jonghoon
Opponent:
Choi Deokhwa
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jang Woojin
Lim Jonghoon
Opponent:
Kim Minhyeok
Ji Seungha
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Choe Jeongeun
Opponent:
Jung Yumi
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seo Eunhui
Opponent:
Kim Dahae
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seo Eunhui
Park Shinhae
Opponent:
Lee Dasom
Jung Yumi
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Yaeji
Opponent:
Seo Chaewon
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kumahara Luca
Opponent:
Lee Yujin
Score:
1:3
1:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kumahara Luca
Lee Yaeji
Opponent:
Seo Chaewon
Han Ohyeon
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lam Tengsi
Opponent:
Lee Seul
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Yee Herng Hwee
Opponent:
Kim Seoyeon
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lam Tengsi
Yee Herng Hwee
Opponent:
Kang Haneul
Lee Seul
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Doo Hoi Kem
Opponent:
Huang Hsin
Score:
3:1
6:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Soo Wai Yam Minnie
Opponent:
Chin Hsiao-Chun
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Doo Hoi Kem
Soo Wai Yam Minnie
Opponent:
Huang Hsin
Chin Hsiao-Chun
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Doo Hoi Kem
Opponent:
Chin Hsiao-Chun
Score:
3:1
6:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Soo Wai Yam Minnie
Opponent:
Huang Hsin
Score:
2:3
1:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Yujin
Opponent:
Lee Dasom
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Han Ohyeon
Opponent:
Jung Yumi
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seo Chaewon
Lee Yujin
Opponent:
Lee Dasom
Jung Yumi
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Yujin
Opponent:
Jung Yumi
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kang Haneul
Opponent:
Huang Hsin
Score:
1:3
1:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kim Seoyeon
Opponent:
Chin Hsiao-Chun
Score:
3:1
2:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Seul
Kang Haneul
Opponent:
Huang Hsin
Chin Hsiao-Chun
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kang Haneul
Opponent:
Chin Hsiao-Chun
Score:
2:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Dasom
Opponent:
Huang Hsin
Score:
3:2
2:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Kim Dahae
Opponent:
Chin Hsiao-Chun
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Dasom
Jung Yumi
Opponent:
Huang Hsin
Chin Hsiao-Chun
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lee Dasom
Opponent:
Chin Hsiao-Chun
Score:
3:1
1:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Ranefur Elias
Opponent:
Wheeler Christopher
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Siu Kevin
Opponent:
Ilijevski Filip
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Ranefur Elias
Siu Kevin
Opponent:
Wheeler Christopher
Ilijevski Filip
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Afanador Brian
Opponent:
Seo Seongmin
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Wilson Aaron
Opponent:
Oh Jeongwon
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Afanador Brian
Wilson Aaron
Opponent:
Seo Seongmin
Lee Changmin
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seo Seongmin
Opponent:
Ranefur Elias
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Oh Jeongwon
Opponent:
Siu Kevin
Score:
3:1
1:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seo Seongmin
Lee Changmin
Opponent:
Ranefur Elias
Siu Kevin
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Seo Seongmin
Opponent:
Siu Kevin
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tsui Pao-Wen
Opponent:
Bergstrom Linda
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Huang Yu-Wen
Opponent:
Engelson Maria
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tsui Pao-Wen
Huang Yu-Wen
Opponent:
Engelson Maria
Bergstrom Linda
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Rosca Andreea
Opponent:
Migot Marie
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Rus Teodora Ioana
Opponent:
Clapa Andreea
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Rosca Andreea
Rus Teodora Ioana
Opponent:
Migot Marie
Clapa Andreea
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Rosca Andreea
Opponent:
Clapa Andreea
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Rus Teodora Ioana
Opponent:
Migot Marie
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tsui Pao-Wen
Opponent:
Nino Neridee
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Huang Yu-Wen
Opponent:
Kulakceken Simay
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tsui Pao-Wen
Huang Yu-Wen
Opponent:
Nino Neridee
Kulakceken Simay
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tsui Pao-Wen
Opponent:
Migot Marie
Score:
3:1
2:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Huang Yu-Wen
Opponent:
Clapa Andreea
Score:
3:0
3:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Tsui Pao-Wen
Huang Yu-Wen
Opponent:
Migot Marie
Clapa Andreea
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jung Jinwoo
Opponent:
Otsuka Masahiro
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Hwang Jinseo
Opponent:
Matsuda Naoki
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Min Taihong
Opponent:
Miyazaki Tomo
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jung Jinwoo
Opponent:
Matsuda Naoki
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Hsu Chia-Liang
Opponent:
Kim Donghyun
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lin Hsuan-Ming
Opponent:
Shin Inchell
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lai Yi-Yao
Opponent:
Lee Seunghyeok
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Hsu Chia-Liang
Opponent:
Shin Inchell
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Lin Hsuan-Ming
Opponent:
Kim Donghyun
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jung Jinwoo
Opponent:
Wang Li Chung-Yi
Score:
3:0
1:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Hwang Jinseo
Opponent:
Hung Tzu-Hsiang
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Min Taihong
Opponent:
Lee Chia-Sheng
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
1 Aug 2010
Etap:
--
Jung Jinwoo
Opponent:
Hung Tzu-Hsiang
Score:
1:3
1:1
Video
«
1
2
...
5
6
7
»