⇧
⇩
News
Analytics
The skill of players in different countries
ITTF Ranking Analytics Demographics Report
Righties versus Lefties
Attack versus Defense
Shakehand vs penhold
A competition analysis of the single disciplines in table tennis
A competition analysis of the double disciplines in table tennis
Most common scores in table tennis
Rankings
ITTF rankings: Women
ITTF rankings: Men
Popularity Ratings: Blades
Popularity Ratings: Rubbers
Videos
International matches
Video search
List of tournaments
Weird videos
Training videos
Educational videos
Historical videos
Disabled athletes
Information
List of tournaments ITTF
Search for match results
Contacts
2017 Universdiade (TPE) (Taiwan, New Taipei City, 29.08.2017-29.08.2017)
Player
All
Abdel Nour Elie Joe
Abdulrafiu Aminat
Abeywickrama A K Don Mewa
Abrefa Derek
Adedotun Folashade Olait
Agbon Lemuel
Agbon Lez Lie
Al Balushi Nasser Saif Nas
Al Kharusi Al Julanda
Al-Brashdi Al-Khalil
Al-Mandhari Haitham
Albashar Ahmad
Alimbayeva Aiya
Almagambetova Gaukhar
Alvarez Mario
Amgalanbaatar Belguudei
An Junhee
An Yeongeun
Ando Minami
Ang Wan Qi
Antoun Habib
Arida Antony
Arlouskaya Alina
Baek Kyungjun
Bajger Ondrej
Bajor Natalia
Banda Kabalika
Bankosz Michal
Banning Lars Frederik
Baravok Katsiaryna
Barotova Shahnoza
Basic Magdalena
Bayarsaikhan Unubold
Bayarsaikhan Urantogos
Belanovica Vineta
Benes Michal
Berglund Jonas Mikael Gu
Bikbaeva Anna
Boyajian Missak
Cabaluna John Vincent
Cardozo Perez Nelson Ivan
Cassin Alexandre
Castellano Natalia
Cha Hyo Sim
Chan Mei Shan
Chan Wai Man
Chaplygin Maxim
Chen Alexander
Chen Chien-An
Chen Szu-Yu
Chen Xin
Cheng Hsien-Tzu
Cheng I-Ching
Chezom Sangay
Chiang Hung-Chieh
Chicano Aaron Paul
Chikusi Memory
Chodorski Piotr
Choe Hyon Hwa (1992)
Choe Il
Chong Weng I
Chu Isabel
Cifuentes Horacio
Cillis Javier
Ciobanu Irina
Codina Ana
Comaingking Athena
Comaingking Fausto Zeus
Coydan Victor
Daher Juan
Dalgleish Colin
Darcis Thibaut
Dendup Pema
Diendorfer Ines
Ding Billy Xu
Do Thi Huong
Dong Sophia
Dospina Mihaela
Duffy Jake
Duran Blanca
Eihmans Gints
Engelson Maria
Enkhbat Jumdaan
Enkhbat Otgonjargal
Feng Yijun
Fernandez Marcelo
Fertikowski Pawel
Figel Jakub
Flores Andara Jorge Luis
G. Vithanage Nuwani
Gadiev Vildan
Galgamuwa Arachchige Dewram C G
Ganbat Chuluudai
Ganzorig Bolor
Gasnier Laura
Gmiraks Jevgenijs
Gonderinger Tessy
Goto Tsitsidzashe
Grofova Karin
Guan Angela
Gubran Fahd
Guisnel Oceane
Gundegmaa Indra
Guo Betty
Gusev Arseniy
Guseva Ekaterina
Ham Yu Song
Hamdar Ralph
Harrison Adam
Helander Sandra Linnea B
Ho Bryan
Hsu Nathan
Hu Heming
Hung Edwin Chun Hin
Ikegami Reiko
Imamura Yuko
Ismailov Sadi
Iwasa Agustina
Jackson Vivian
Jang Woojin
Jazbec Ida
Jeon Jihee
Jiang Nai Xin
Jonsson Jennifer
Joseph Brittany
Joshi Bhabuk
Kaiser Yvonne
Kang Wi Hun
Kavikeshawa Bimsara
Kelbuganov Timur
Khlyzova Elizaveta
Khoury Malak
Kim Gayoung
Kim Hyomi
Kim Nam Hae
Kim Seokho
Kim Song I
King Yolanda
Kjellson Christoffer
Koh Kyros Yik Kiat
Koit Liisi
Kong Lingxuan
Konsbruck Danielle
Konstantinopoulos Giorgos
Konstantinopoulos Konstantinos
Kou Chak Iat
Kucera Stanislav
Kulappuwa Imantha
Kuok Cheng I
Kusinska Klaudia
Lai Jiaxin
Lam Tengsi
Landrieu Andrea
Lara Miguel
Lau Hollie
Lavrova Anastassiya
Lee Chia-Sheng
Lee Eunhye
Lee Lester
Liao Cheng-Ting
Liaw Michelle
Libene Toomas
Lim Jonghoon
Lim Yi Xuan
Lin Chia-Chih
Lindmae Erik
Liu Judith
Liu Yu-Hsin
Lo Lok Yee
Loeuillette Stephanie
Lu Yen-Chun
Lui Wai Sze
Luo Anqi
Ma Victor
Majorova Viktorija
Malobela Boago
Maloka Bakang
Manhani Humberto
Manole Alexandru
Markarian Anna Maria
Markarian Nina
Marques Amanda
Martinez Escobar Porfirio Alexander
Maslovs Leonids
Mathole Terrence
Matlou Refilwe
Mbah Onyinyechi
Mego Pavol
Meneses Cristal
Merckx Jasper
Merzlikin Taras
Michajlova Katharina
Mikac Sara
Mikulcova Kristyna
Mischek Karoline
Morales Judith
Morizono Masataka
Moumjoghlian Nancy
Moya Manuel
Muhlbach Hermann
Munteanu Lucian
Nakashima Alexia
Narumoto Ayami
Ng Cheuk Hin
Nikitchanka Alina
Noskova Yana
Ojomu Ajoke
Oliverio Diana
Oshima Yuya
Pak Sin Hyok
Pannak Piyaporn
Papadakis Ioannis
Paridi Konstantina
Patseyeva Hanna
Pava Daniel
Percan Kindblad Willhelm
Perman Oscar
Pfeffer Anna
Pfeffer Simon
Pintea James
Pitigala Himaya
Plog Jason
Poon Sheung Hei
Poru Getter
Postudor Bodgan
Purevnyam Bilegjargal
Qiu Liang
Rai Karan
Rai Yugesh Chandra
Rais Kert
Rajapaksha Arachchillage Prasadi M
Ramagapu Olorato
Rao Roger
Rao Ruofei
Rattanavongsa Rattanaporn
Reed Daniel
Reitspies David
Robinot Alexandre
Roman Sebastian
Roopnarine Arun
Roose Pontus
Ryuzaki Tonin
Sadek Marya
Sahabandu Kavindi Rukmali
Saromines Jeramae
Seyfried Joe
Sharipova Zarrina
Shcherbatykh Valeria
Shu Dean
Sierpe Yessica
Siruckova Aneta
Spelbus Alin
Spicer Catherine
Spreckelsen Frederik
Stammet Annick
Storf Martin
Sun Chen
Sun Chia-Hung
Suzuki Rika
Swartenbrouckx Gaetan
Szocs Bernadette
Tamm Marion
Tan Kiat Yi Kerry
Tan Louise Margaret
Tan Sarah
Tashi Karma
Tay Jit Kiat
Teo Yi Sen Bryan
Thomas Wu Zhang Chloe Anna
Titolo Franco
To Rossalean
Tomanova Tamara
Toompere Maarika
Townsend Kane
Tsao Erny
Tsaptsinos Maria
Tumurbaatar Barsbold
Unawatuna Hewage Buddhika Yasiru
Varga Csaba Koppany
Vellner Allar
Veloso Robyn Kyle
Vergara Carlos
Vestli Toomas
Waldszan Matias
Walther Gianluca
Wang Roger
Wang Shu
Wang Timothy
Warusawithana Erandi
Wong Ka Ho
Wu Erica
Wu Yue
Xiao Zikang
Yamamoto Rei
Yan Jane
Yeung Klement
Yokota Gustavo
Yoshida Masaki
Yoshimura Kazuhiro
Yue Lisa
Zaharia Alina
Zahran Malek
Zajec Josipa
Zalomska Roksana
Zatowka Patryk
Zetterstrom Kristina
Zhamal Bekulan
Zhang Antonia
Zhang Lily
Zheng Shichang
Zholudev Denis
Zhou Xintong
Zhu Linfeng
Country
All
Австралия
Австрия
Англия
Аргентина
Белоруссия
Бельгия
Ботсвана
Бразилия
Бутан
Венгрия
Гана
Германия
Гондурас
Гонконг
Греция
Замбия
Зимбабве
Йемен
Казахстан
Канада
Китай
Колумбия
Латвия
Ливан
Люксембург
Макао
Мексика
Монголия
Непал
Нигерия
Нидерланды
Никарагуа
Новая Зеландия
Оман
Палестина
Польша
Россия
Румыния
Северная Корея
Сингапур
Словакия
США
Таджикистан
Таиланд
Тайвань
Тринидад и Тобаго
Уэльс
Филиппины
Франция
Хорватия
Чехия
Чили
Швеция
Шотландия
Шри-Ланка
Эстония
ЮАР
Южная Корея
Япония
Category
All
Men's Doubles
Men's Singles
Men's Teams
Mixed Doubles
Women's Doubles
Women's Singles
Women's Teams
«
1
2
...
7
8
9
10
»
Date
Etap
Player(s) 1
Player(s) 2
Score
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Storf Martin
Opponent:
Amgalanbaatar Belguudei
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Wong Ka Ho
Opponent:
Ganbat Chuluudai
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Poon Sheung Hei
Opponent:
Purevnyam Bilegjargal
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ng Cheuk Hin
Opponent:
Amgalanbaatar Belguudei
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Maslovs Leonids
Opponent:
Chen Alexander
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Gmiraks Jevgenijs
Opponent:
Pfeffer Simon
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Eihmans Gints
Opponent:
Storf Martin
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Wong Ka Ho
Opponent:
Chen Alexander
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Hung Edwin Chun Hin
Opponent:
Pfeffer Simon
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Poon Sheung Hei
Opponent:
Storf Martin
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Wong Ka Ho
Opponent:
Pfeffer Simon
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Purevnyam Bilegjargal
Opponent:
Eihmans Gints
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ganbat Chuluudai
Opponent:
Maslovs Leonids
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Tumurbaatar Barsbold
Opponent:
Gmiraks Jevgenijs
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Purevnyam Bilegjargal
Opponent:
Maslovs Leonids
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ganbat Chuluudai
Opponent:
Eihmans Gints
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Libene Toomas
Opponent:
Percan Kindblad Willhelm
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Vellner Allar
Opponent:
Roose Pontus
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Lindmae Erik
Opponent:
Perman Oscar
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Kulappuwa Imantha
Opponent:
Harrison Adam
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Abeywickrama A K Don Mewa
Opponent:
Reed Daniel
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Kavikeshawa Bimsara
Opponent:
Dalgleish Colin
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Roose Pontus
Opponent:
Galgamuwa Arachchige Dewram C G
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Kjellson Christoffer
Opponent:
Kulappuwa Imantha
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Berglund Jonas Mikael Gu
Opponent:
Unawatuna Hewage Buddhika Yasiru
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Libene Toomas
Opponent:
Reed Daniel
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Rais Kert
Opponent:
Dalgleish Colin
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Lindmae Erik
Opponent:
Harrison Adam
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Harrison Adam
Opponent:
Perman Oscar
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Reed Daniel
Opponent:
Kjellson Christoffer
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Dalgleish Colin
Opponent:
Percan Kindblad Willhelm
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Libene Toomas
Opponent:
Abeywickrama A K Don Mewa
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Lindmae Erik
Opponent:
Kulappuwa Imantha
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Vestli Toomas
Opponent:
Galgamuwa Arachchige Dewram C G
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Libene Toomas
Opponent:
Kulappuwa Imantha
Score:
2:3
1:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Lindmae Erik
Opponent:
Abeywickrama A K Don Mewa
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Sun Chen
Opponent:
Zetterstrom Kristina
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zhou Xintong
Opponent:
Jonsson Jennifer
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zheng Shichang
Opponent:
Engelson Maria
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Konsbruck Danielle
Opponent:
Markarian Anna Maria
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Stammet Annick
Opponent:
Khoury Malak
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Gonderinger Tessy
Opponent:
Markarian Nina
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Konsbruck Danielle
Opponent:
Khoury Malak
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Stammet Annick
Opponent:
Markarian Anna Maria
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zhou Xintong
Opponent:
Markarian Anna Maria
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Sun Chen
Opponent:
Markarian Nina
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Wang Shu
Opponent:
Sadek Marya
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zetterstrom Kristina
Opponent:
Gonderinger Tessy
Score:
3:0
1:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Jonsson Jennifer
Opponent:
Konsbruck Danielle
Score:
2:3
0:2
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Engelson Maria
Opponent:
Stammet Annick
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zetterstrom Kristina
Opponent:
Konsbruck Danielle
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Jonsson Jennifer
Opponent:
Gonderinger Tessy
Score:
3:0
1:4
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Wang Shu
Opponent:
Stammet Annick
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Sun Chen
Opponent:
Konsbruck Danielle
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zhou Xintong
Opponent:
Gonderinger Tessy
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Jonsson Jennifer
Opponent:
Markarian Anna Maria
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zetterstrom Kristina
Opponent:
Khoury Malak
Score:
2:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Engelson Maria
Opponent:
Moumjoghlian Nancy
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Jonsson Jennifer
Opponent:
Khoury Malak
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Tsaptsinos Maria
Opponent:
Cheng I-Ching
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
King Yolanda
Opponent:
Chen Szu-Yu
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Thomas Wu Zhang Chloe Anna
Opponent:
Liu Yu-Hsin
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Siruckova Aneta
Opponent:
Gundegmaa Indra
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Grofova Karin
Opponent:
Ganzorig Bolor
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Mikulcova Kristyna
Opponent:
Enkhbat Jumdaan
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Gundegmaa Indra
Opponent:
Cheng Hsien-Tzu
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ganzorig Bolor
Opponent:
Lin Chia-Chih
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Enkhbat Otgonjargal
Opponent:
Liu Yu-Hsin
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Siruckova Aneta
Opponent:
Tsaptsinos Maria
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Grofova Karin
Opponent:
King Yolanda
Score:
3:2
2:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Mikulcova Kristyna
Opponent:
Thomas Wu Zhang Chloe Anna
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Grofova Karin
Opponent:
Cheng Hsien-Tzu
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Siruckova Aneta
Opponent:
Lin Chia-Chih
Score:
0:3
0:2
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Mikulcova Kristyna
Opponent:
Chen Szu-Yu
Score:
1:3
0:2
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Gundegmaa Indra
Opponent:
Thomas Wu Zhang Chloe Anna
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ganzorig Bolor
Opponent:
Tsaptsinos Maria
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Enkhbat Jumdaan
Opponent:
King Yolanda
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Suzuki Rika
Opponent:
Mikac Sara
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Narumoto Ayami
Opponent:
Jazbec Ida
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ikegami Reiko
Opponent:
Zajec Josipa
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
G. Vithanage Nuwani
Opponent:
Guan Angela
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Warusawithana Erandi
Opponent:
Wu Yue
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Pitigala Himaya
Opponent:
Wu Erica
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
G. Vithanage Nuwani
Opponent:
Yamamoto Rei
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Sahabandu Kavindi Rukmali
Opponent:
Ikegami Reiko
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Rajapaksha Arachchillage Prasadi M
Opponent:
Ando Minami
Score:
0:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Wu Yue
Opponent:
Jazbec Ida
Score:
3:1
2:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zhang Lily
Opponent:
Zajec Josipa
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Guan Angela
Opponent:
Mikac Sara
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ando Minami
Opponent:
Chu Isabel
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Suzuki Rika
Opponent:
Wu Yue
Score:
1:3
0:1
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Narumoto Ayami
Opponent:
Wu Erica
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Ando Minami
Opponent:
Wu Yue
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Jazbec Ida
Opponent:
Pitigala Himaya
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Zajec Josipa
Opponent:
G. Vithanage Nuwani
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Basic Magdalena
Opponent:
Warusawithana Erandi
Score:
3:2
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Jeon Jihee
Opponent:
Nikitchanka Alina
Score:
3:1
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Lee Eunhye
Opponent:
Arlouskaya Alina
Score:
3:0
1:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
An Yeongeun
Opponent:
Baravok Katsiaryna
Score:
3:0
2:0
Video
Date:
29 Aug 2017
Etap:
--
Rao Ruofei
Opponent:
Loeuillette Stephanie
Score:
0:3
0:1
Video
«
1
2
...
7
8
9
10
»